pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Carlos 18.03.2010 / 21:11 přečteno: 13623 x

Normálně bych do Normy nejel, je to mrtě daleko. Bambus mě tam pravidelně láká už štyry roky.
Tentokrát to na mě nějak spadlo. V práci jsem toho měl po k.... (krk) a padal na mě i pocit každodenního stereotypu.

Celá zima stála za houby, ale to jistě všichni vite.
No prostě se Šikec nechal slyšet v pravou chvíli, kdy jsem na to slyšel já. A abych nebyl sám za Padáčkáře Rychnova (alias Axis Circus), řekl jsem ještě Woergelmanovi. Kupkinovi mladšímu to přišlo vhod, ale nakonec jsme dali přednost připojení se do kolony po vlastní ose.
Po čtyřech letech jsme zase vzali na výlet kamaráda Zuba, vděčnýho nelítače (řidiče:-)) a ještě vděčnějšího společníka.
Dohodli jsme se sice na šestý večer odjezdu z Brna, ale nakonec dopadla sedmička, což oproti ostatním, kteří odrazili v deset anebo o půlnoci, byla paráda.
Člověk pak má vytřeštěný oči z noční jízdy po celej den, když se ráno nevyspí..

První den byla zastávka na Lijaku, dole bylo hnusně a na Lijaku na únor parádně, jaro začalo už tady. V noci tedy ještě ne, ale přes den kolem 13-15 stupňů, což bylo přesně to, co jsme všichni potřebovali – prohřát kosti od zimy, aspoň trošku.
Polítanice byla v pohodě, dostupy kolem 15-16 stovek nadmořský, jen u skal sem tam bordel, ale proto sem vlastně jezdíme, "rozcvičit" se.
Všichni lítali celkem dlouho, jen já vymrzl na skoro-kost, takže po hoďce a půl, jsem šel dolů a ohřál si Coldrex, musím se tý choroby zbavit.
Pokračovali jsme na jih k Římu...

Předvečerní poznámka: v autogrilech v Itálii jsou sprchy FREE! :-)

V neděli, jak jsme již počítali, bylo počasí neletový a tak jsme se vydali do "Římy" dělat tůristy.
Woergelman měl slabou chvilku a nechal se ukecat a nalákat místním římským zbrojnošem, aby se s ním vyfotil, ale to si chudák neuvědomil, že za to po něm budou chtít peníze. co víc, když vytáhl deset éček, tak mu je zbrojnoš vzal a poděkoval. Chi, bylo to asi tak rychlý, že Woergelman po celý zbytek výletního zájezdu moc nemluvil a tisíciletý památky hodnotil, jako kupu blbejch šutrů a jednu velkou nudnou rozvalinu. Až večer přemejšlel o tom, že mu zbrojnoš možná vrátil pět éček, ale i tak ho bolest přešla asi až druhej den, když "vopípal" celou Normu a okolí a většinu dne strávil ve vzduchu, kam se zbrojnoši nedostanou.:-)

Pondělí konečně letový, nízký dostupy, asi jen pět stovek nad kopec a potom mraky. Letový podmínky nic moc, ale na začátek celkem v poho. V Normě je malej para krámek (a asi věčně zavřenej), kde mají puštěnou wifinu, ale má slabej signál, takže trochu problém se na ni zvenku dostat a zjistit jaký je počasí.
I v tak malým městečku se dá něco koupit, jsou tam minimercatory, ale nemají rádi, když se tam fotí, na Zuba prý vyběhla jedna macatá černoška, jakože no photo.
Co se týče parkování a zázemí, je to tam slabota, co víc, ještě v úterý odpolko dojeli poliši, že se jim nelíbí, že tam stanujem. Stany jsme postavili na parkovišti, který je po levý straně po příjezdu, občas tam jezdí večer místní mlaďáci a dělaj bordel, hulákaj, hulej a páší nemravný věci.

V úterý, bylo póčko lepší než předešlej den všichni si tu užívali jarní teplo. I ve vzduchu bylo kolem 13-16 stupňů a já konečně vyfoukal ve vzduchu chorobu, co jsem si dovezl.
Sprcha v Normě taky žádná není, ale v úterý večer jsem došel do místního fitka a ukecal je, aby nám otevřeli bazén a nechali nás vyspršit. Byla to dost výjimka, bo jsem je stěží ukecal na umytí naší tříčlenný skupiny, ostatní musí použít vodu na zalívání květeny na parkovišti anebo pokračovat ve stylu "na prase", což ostatně většině problém nedělá a někteří si v tom dokonce i libují, chi.

Ve středu odjezd z Normy, dva dny celkem stačily a taky, počasí tu nebylo letový. Osobně bych Normu příště volil, v případě jízdy kolem, na nějakej hezčí kopec s lepčím zázemím.

Další dva dny neletový, póčko se zkazilo a jaro pomalu utíkalo mezi prsty.
Rozděli jsme se na tři grupy, Šikec to tlačil na závody na Lijak a skupina Kupkyna staršího riskla Casino, který je ještě o kilo níž, než Norma.
My odjeli nahoru, doufajíc, že chytnem nějakou polítanici v Monacu, zdálo se nám to být nejlepší volba, i když celkem dlouhá štreka.
Nakonec jsme přespali před Pisou a druhý den přohodnotili plán a směřovali přes Florencii do Bassana.
Zbrojnoši nikde nebyli, jen v Pise kupa krásnejch italek a ve Florencii zase mrtě umění, kterým nám lehce prováděl ZUB a tím se i jemu díky blbýmu počasí splnil jeho cestovní plán, podívat se do Firenzy.

V Bassanu byla kosa, první den to skoro nevypadalo, že by se dalo lítat, ale po poledni se to začalo trhat a nakonec jsme si na tu bídu celkem dobře polítali a i vymrzli. Jaro zase zdrhlo někam do Tramtárie a na Grappě vládl holomráz.
Na sobotu slibovali naštěstí ještě lepčí póčko, takže jsme večer koupili noc v novým kempu u pizérky, abysme se mohli trochu umejt a užít si zázemí kempu, čístý hajzlíky, net a rovnou plochu na postavení stanu.
ZUBa jsem lákal před cestou na výlet za jarem a za teplem, ale to se teď ke konci zájezdu vymklo z ruky a Zub mírně nepřipraven párkrát přes noc vymrzl ve svým khaki lehkým spacoši a ráno si fenoval hlavu a svoji zmrzlou tělesnou schránku fénem ve sprchách, aby rozmrzl.:-))
Snažil jsem se to dohnat dobrovolným vařením čaje a udržováním hladinky..
V sobotu nás čekala luxusní klasická Bassáno-Grappová polítanice. Dostupy asi litr nad start, chodilo to všude dobře a oba jsme se s Woergelmanem pořídili během dne rozcvičit. On potkal frontstal, jako kdyby měl balit éro do batohu, čímž pořídil rozmrznout, jak se v něm rozproudila krev a já skoro na tom samým místě dostal průklep ze všech stran postupně půlky jedna a druhá, pak uši a trochu jsem to éro honil po obloze, toť vše samozřejmě nad žebrovanýma skalama před památníkem, ale to se dalo ostatně čekat, vždycky to tam na někoho čeká, jen aby to nebylo moc nízko,...
Oba pozdějc přistáli bez újmy na morálu a zdraví a plni zážitků z kochanice nad napůl zasněženejma horama.
Na neděli hlásili funění, takže jsme rozhodli ukončit zájezd a prchnout zpátky do tý hnusný zimy, která už sakra musí někdy skončit nebo ne??
A celkový hodnocení? Alespoň o jeden den, kdyby se lítalo dýl, bylo by to super, na druhou stranu, podle informací, od druhých dvou skupin jsme měli více letových dnů a zároveň ještě pořídili trochu kultury.
Jen kdyby bylo všude o deset stupňů víc, tak snad už nebudem muset na to teplo dlouho čekat.

Ke stažení nastříhaný video z foťáku skloubený s parádní můůzykou a ještě nějakýma fotkama, nekoukejte prosím na kvalitu, v Pinnacleu jsem to dělal poprvý a na poslední chvíli, takže asi jen ta myšlenka je dobrá..:-)
A taky pár fotek. Oboje ještě z updatujem během nadcházejícího víkendu.


Carlos

P.S. Další destinace prý Ukrajina? ;-) Video 200MB


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 3 a 8

Názory k článku