pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Carlos 26.02.2009 / 15:53 přečteno: 10117 x

Hodně padáčkářů uklidí svoje křidýlko jak spadne teplota pod nulu někam do skříně, zazimují a povznáší se ve vzduchu jen ve svých myšlenkách, vzpomínkách z teplého léta a pohlížením na fotky a vyprávěním zážitků kámošům v taverně zapíjíc to libým mokem.

Někteří mají kliku a hlavně šikovný ruce, tak si vybojují možnost, účastnit se v zimě závodů někde v teple, tak jak nám to ukázala bandička závodníků na svěťáku v Mexiku. Jiní ušetří na zájezd a rozhodnou se ohřát svoje kosti pobytem v teplých zemích, kde znají sníh jen z vyprávění.
Poslední, ještě nezmíněná skupina pilotů, pak díky třeba menší příležitosti si zalítat o hlavní sezóně, dohání letové hodiny i v zimě a hlavně - "podrbe tím krovky".
Například u nás - Padáčkářů Rychnova jsme již před víc než šesti lety otevřeli novou neoficiální soutěž o Zlatýho nanuka.
Pravidla jsou jednoduchá, lítá se do tý doby, než je člověk zmrzlej na kost. Výherce je ten, kdo dosedá na zem poslední.
Pokud to nemáte vyzkoušený, tak pro zajímavost, přibližně v pětistupňovým mrazu je to tam na dvě hoďky, jakmile klesne teplota na deset pod a víc, máte přibližně tak dvacet minut, půl hodiny, než se z vás stane nanuk.:-) Následuje přistání a vaše zmrzlý ruce si strkáte do kalhot mezi nohy, kde je jak známo nejteplejc. Někteří se marně pokouší ještě v letu zahřívat ruce prokrvením máváním a protřepáváním, ale i to pomůže jen na chvíli, takže i pak člověk přistává zmrzlej jak h....

Je to už tři týdny, co jsme se vydali v neděli na Vraždu, abysme trochu provětrali naše hlavy.
Teplota do mínus pěti, tedy naděje na pořádnou zimní polítanici a kochanici nad zasněženým polem, lesem, okolím.
Pravda, byla horší viditelnost, ale stále celkem přijatelná pro bezpečný lítání pro tři lidi.
Jelikož to mám nejblíž, hoďku jsem se povozil úplně sám, než ostatní dorazili, potom jsme ještě chvilku lítali společně, ale po další půhoďce přestalo být viditelno, kluci přistáli a já hned za nimi. Chvilku jsme kecali na kopci, doufali, že mlha ustoupí, mezitím došel i Vítek, ale já se pak rozhodl dnešní lítací session ukončit, naděje na další polítanici slábla a já měl novou hračku od Frantouška – zbrusu novýho Air-cuta a podmínky byly na kiting přímo vyzývavý.
Prostřídal jsem tedy obsazení, zavolal Rauchovi a Kudrofonovi a jeli jsme vyhledat ideální pole pro začátečníky.
Pokud je sníh, není třeba jezdit na, pro kajtaře známý, Pusťák v Říčkách, kolem je ideálních polí bez drátů hafo a na různý směry.
Tentokrát to byla Lupenice. Za benzinkou kousek od prasečáku jsem poprvý pořádně pocítil euforii z kajtění, vítr k odpoledni zesílil tak na osm metrů – jak úžasný, lítat se už nedá, začíná kiting time – konec promeškaných neletových dnů, Jupíí!:-)
Začali jsme tak o půl třetí a skončili za tmy, snad v šest. Jen mi nikdo neřekl, že po tom bolí nohy, ale jinak bomba.
Skákat jsem si zatím moc netroufl, jen trochu, protože z toho mám dost velkej respekt, na rozdíl od lítání se tady člověk pohybuje v psí vejšce jakmile je problém, už nic neukecáš, nezachráníš a probouzíš se na dycky na zemi, takže ze začátku radši pomalu.
Od tý doby jsem byl ještě minulej víkend, kdy jsme prokajtili sobotu i neděli na Pusťáku i když hlásili dvacetimetrový poryvy, nic z toho se tam nedělo, jen vítr zesílil natolik, že bylo třeba jezdit pod vrcholem kopce.
A závěrem?
Vřele doporučuju jako výbornou alternativu, pro ty, kteří nechtějí být v zimě za pecí, kteří v zimě nelítají ale chtěli by si hrát s větrem a pro všechny lítače, když už podmínky nedovolují lítat.
A ze všeho nejlíp, když se dá v poledne lítat a do večera kajtit, kéž by takovejch dnů bylo víc.
Fotky jsou spíš jen z lítání, při kajtění měl fotograf plný ruce práce,...;-)


CarlosP.S. Ozkoušejte novýho Air-cuta, je fakt super!


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 5

Názory k článku