pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Bukač 13.05.2008 / 22:04 přečteno: 5049 x

Jak jsem se dnes nedočkal lopenických spoluletců aneb na kopci se vyplácí být včas.
Tož to bylo tak, už od včerejška jsem SPAMOVAL a otravoval legendárního Tony Koníčka a také legendárního Kašu zvaného též Rosťa K.
Celou dobu jsem otravoval ať se sejdeme už v 10 na kopci vzhledem k předpovědi oblačnosti.
Tak já jsem dokvačil už v 9 na kopec. Pod kopcem jsem potkal lesní stráž a protože pořád nemám tu pitomou povolenku tak jsme se jich zeptal jestli mě nevyvezou. Ještě mi povyprávěli loňskou historku jak tam kdosi zavětvil na Mesitu a volal starosta jestli se prej může shodit strom. Tak po 5 minutách jsem se přiznal že jsem to byl já. Po dalších 5ti minutách se z jednoho z nich vyklubal otec legendárního zákuska – čili Kusák senior.
Od půl desáté SPAMUJU jak o život a zvoním střídavě Tonyho K a Rosťu K. Čekám se špalkama v rukou nachystaný na kříž co to jen jde. Jak se mi ale deknul start na nic nečekám a sám startuju. Hniju a už to vidím na vyhnívku. Kleju ale na nasvíceném hřbítku se zvedám. Startoval jsem v 10:42 a už byla deka nad Lopasem. První rameno zadara. Šlapu do spředu jak vzteklý ale to se mi nevyplácí – na kladkách na sobě se mi sesypal Merkuráč tak mocně že jsem měl třetinu levou celou zavlečenou a nešlo s tím nic dělat. Křídlo se točilo i nabržděné – no nic fulstalnul jsem to rozbalil – chytil předstřel a zůstalo ještě zavlečené ouško. Tak jsem to ještě skoro negativknul a Merkur vypadal zase dobře. Mrknu na něj a ptám se: „ Letíme dál ne ?“ kýval ušima jakože jo. Pak jsem dostal trošku krup do ksichtu. To bylo v poho. Pár kapek na moji norskou kombinézu také v poho. Pak ale točím vedle černého mraku před kterým je bílý mrak a já vedle nich točím cca 600 nad základny a naskýtá se mi nejkrásnější pohled který jsem kdy při lítání zažil. S mamutími 1400 na Lopas – protože základny byly tak 850 – jsem si to pustil přes ten bílý mrak a maličko si ho štrejchnul – letím dál. Po 23km narážím na bouřku jak prase – zkouším doleva jakože otočnák a další rameno ale neletí to proti větru – přede mnou žádné mraky jen padám. Tak to neklapne. Začínám uvažovat jestli to dnes půjde na uzavřenou – ještě jednou to zkouším ale ani hovyšo.

Pak po 23 km jsem narazil na strašnou buřinu - doleva to nešlo proti větru jsem padal a neletěl tak jsem to otočil - a hnil a hnil až jsem byl v rotůrku. Jo ještě jednou jsem to zkusil a pořád nic proti větru kolem 15- 19 km za hoďku. Padám a vysouvám podvozek – jsem smířený se zaprášením od bot. V závětří se urvala solidní trosečka rozbitá jak sviň. Držím to seč to jde. Dotáčím chabých 1750 ASL a utíkám před buřinou a blesky mi šlehají za krdelí. Mastím na plném speedu mažu před to pitomé údolí nad kterým je okno – jinak všude dokola buřina. Musím letět na slováky – jihovýchod- tam jsou jakés takés vývoje. Ale přeskok pře údolí je nekonečně klesavý – bokem od Nové Dubnice se chytám a děkuji pánu bohu za ten usmolený rádobyšprajc který se záhy pochlapil na solidní 4,5ku. Pak to šlo v průměru dobře – bouřka mi pořád šlapala na paty a já ji utíkal taková hra nahoněnou.. Až k obci Jarky. Tam jsem už neměl výšku na přeskok lesů a hřebínku a také si říkám že je už čas otočit to – padám – krize dne je přede mnou a já to tuším. Znova už skoro vysouvám podvozek. Už jsem si říkal jak budu klukům popisovat jak jsem trapně vyhnil na třetím rameni a neuzavřel FAJU. Poslední šance by mohl být ten minilomeček v závětří. A taky že jo – po ustředění solidní pětka. To jsem v tu chvíli nejvíce potřeboval. Začínám pomýšlet na přeskok údolí – v tu chvíli se mi zdá téměř nemožné doletět faju. PO nějakém opadání a protláčení se hodně na bok větru se nesmyslně nad údolím chytám a zvedám se do 2400 ASL. Paráda – teď už poprvé začínám doufat že bych tu FAJU dnes mohl zavřít. Navíc protože mrak hodně zčernal – nic neobvyklého dnes – tak nedotáčím a letím přímo smět Lopas a pořád stoupám. To jsem potřeboval.. Když mi zbývají jen 2 km k Lopasu a mám tedy uzavřeno pouštím ruce z řídíček dívám se na Merkuráče a třikrát mu děkuji za super spolupráci dnes. Jak klesám sílí SZ vítr a já letím bokem jako ruská čajka. V rotoru na jižní straně Lopasu se chytám – dost nervózní bidlo mě nese až do 2340 asl.. Tak jdeme protahovat a abych to měl jako český přelet tak natahuji za Brezovou. Ještě ale vidím odjíždět z Lopasu od rozhledny kluky ale oni mě jak jsem se později dověděl neviděli.Letím 5 km za start, tam přitáčím nějakých sto metrů a vracíme zpět že přistanu na Mesitu. To už mě kluci zmerčili. O 2 km nedovírám což je v poho protože PG web toleruje 5 procent. Sedám a zapínám mob a situace se otáčí – spamer teď není Bukač ale kluci se vydali aspoň trošičku polítat na Mesit 
Pak mě legendární Rosťa K vyzvedává a veze k autu a jedeme se najíst na Pepčín.
No a výsledek ?? Faja 80,1 km.
Tož ale bylo to solidní RODEO!
Bukatchanimace blesků k tomuto článku od Káji Hübla...


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 1 a 5

Názory k článku

(17.05.2008/19:24)
Můj názor jako je jakože já fakt nevím - jako bez závleků a fulstalů sem jakože taky letěl jo , ale jako přišlo to jó a tak jsem to napsal sem jakože. DObrý ne ??
(16.05.2008/18:37)
... a bez blesků...
RostaK :o)
(14.05.2008/13:32)
Pěkný, já zatím lítám jen rovně, asi to taky zkusím.:-))
Carlos.

P.S. Manci, kdy kua pojedem na ten vjlet za Bukačem?
(14.05.2008/09:57)
Pane kolego, jsem zvědavej, jestli někdy poletíte jen tak, bez závleků a fuhlstalů...
Manci