pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
SkyLife 25.01.2006 / 10:37 přečteno: 3875 x

Přestavba těchto stránek se dostává pomalu ale jistě do finále. Děkujeme za strpení, které jste s námi měli a jedeme dál! Věříme, že se vám nový design i funkce budou líbit.
Poznámky webmastera:
Zabralo mi to tady trochu víc času, mezitím mám ovšem i jiné povinnosti, tak se mi práce na tomto webíku poněkud protáhly. Ale má to příznivý dopad. Zatímco zpracovávám souběžně se SkyLifem i další weby, začal jsem se učit postupy, které jsem doposud neuměl anebo jsem se jim povědomě bránil a bál se jich. Jde hlavně o využívání kaskádových stylů, jichž jsem se z neznámých důvodů obával a jejich užití na webu považoval za zbytečné. A hle, jsa dokopán a domlácen zkušenými tvůrci k tomu, abych se vzmužil, nechal přestat plesnivět mozek a začal se už konečně učit něco užitečného, zakoupil jsem literaturu o CSS a začal krůček po krůčku pracovat s touto (jak dnes již vidím) úžasnou technologií.

Nejprve jsem s jejím využitím (a učebnicí CSS v jedné ruce u klávesnice) přepracoval jiné weby, tím se to jakž takž naučil a teď tyto nově nabyté znalosti úročím zde.

Vytvořil jsem proto spoustu okének, chlívečků, rámečků, hledátek, tabulek a dalších (jak se v CSS říká) "elementů" a SkyLife teď začíná vypadat vypulírovaný, úhledný a uspořádaný. Navíc jej testuji v dvou různých prohlížečích, MSIE a Mozille, a výsledky jsou na rozdíl od dřívějška uspokojivé.

Mancimu, majiteli těchto stránek, také zpracovávám novou redakci, daleko sofistikovanější, než byla ta předtím. Vyvinul jsem nový plánovač akčí, funguje kompletní editace článků včetně oprav a mazání, redakce teď nabízí náhledy novinek z jiných webů a je přehlednější. Společně s Mancim jsme zprovoznili reklamy v levém bloku a podle Manciho návrhů jsem upravoval i grafiku.

Nejsem sice milovník oranžového nářezu, ale Manci je prostě celý takový oranžový a tak jsme ladili barvy od Manciho vkusu (oranžová, ještě oranžovější, modrá, zelená, červená, hnědá, černá a všecky ostatní barvy, jaké ještě existují) ke vkusu mému, nepochybně daleko vytříbenějšímu ;-) Používáme tedy jako výchozí barvu všudypřítomnou oranžádu a s ní ladící červenou, jemné odstíny žlutooranžové a jako doplňky pak neutrální šedou, černou a bílou.

Manci si umí navymýšlet spoustu požadavků na web. Na vynálezy nových funkcí má opravdu bujnou fantazii a jako zaměstnavatel je někdy skutečně náročný. Ale co bych mu za ty peníze neudělal, že? :-))) Představte si tedy takové pracovní prostředí, kdy vedle vás sedí šéf (=Manci), spokojeně usazený na židli a se svým trvalým milým úsměvem a přibližně každých 10 vteřin říká:
"A ještě chci, aby to dělalo tohle..." a přijde s požadavkem, aby web voněl, v určený čas vás krmil, zajistil milenku na jednu noc a určoval, na jak dlouhý přelet má být zítra počasí. Když nestíhám do oněch 10 vteřin napsat příslušný skript, moje chyba. Manci už zatím klade další a další požadavky, nechávám proto být požadavek předchozí a ujímám se požadavku nového, jen se ze mně leje.

Má to ale docela výhodu. Strašně rychle se musím učit spoustu nových věcí. Nebýt Manciho, tak snad dodneška patlám stránky někde v HTML a budu si myslet, bůhvíco neumím. Díky Mancimu jsem schopen během pěti minut snad vyvinout i nový raketoplán. Protože Manci se svým úsměvem si to přeje.

Jsem moc rád, že svému velmi dobrému příteli Mancimu mohu odevzdat takto funkční a vylaďené stránky, protože on si je plně zaslouží. Za dobu, po kterou se věnuje paraglidingu, se stal známou osobností, je "legendární", abych použil tohle rozmohlé slovo, prostě starý dobrý Manci. Dobře udělaných stránek o paraglidingu u nás není zase tolik. Manci patří k těm, kteří se v českém paraglidingu trvale angažují, nejen publikováním laskavých a milých článků, ale spoustou další práce (kdo jste byli na Mancigames – Paragames v jeho rodném Horním Třešňovci, tak to víte). Jeho propagace tohoto sportu je také značně nadprůměrná, přivedl nové lidi k létání, má zásluhu na budování startovišť, angažoval se i ve vyhrocených chvílích pro LAA ČR.

Přeju Mancíkovi vysokou návštěvnost a kvalitní čtenáře.

Webmaster PD


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 9 a 10

Názory k článku

(22.02.2006/11:45)
Vydržte, dělá se na tom, jak nejrychleji to jde ;-)
Dvořka
(22.02.2006/10:57)
Super a ...dál ?