pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Mireček Fejt 04.08.2005 / 08:46 přečteno: 8666 x

Mám v hlavě obrazy i se zvukovým doprovodem. Možná to jsou scénáře k filmům ale možná je to něco co jste sami zažili.Slyším jak někdo hledá stanici rádia na starém lampovém přístroji. Slyším to pípání morseovky, hlasy starých hlasatelů –rumunština, francé- anglés-a ; …. V severních Čehách bude polojasno až oblačno v odpoledních hodinách možnost tvorby bouřek , Vítr slabý proměnlivý. Teploty 28 – 31 stupňů , na horách v 1000 metrech 12- 15 stupňů.
Otvírám oči a vidím postel z druhé poloviny 19. století s chromovanými trubkami. Z ní trčí ze změti pokrývek v nepřirozené poloze dvě nohy. Jedna jemnější, maličká s nabarvenými nehty a druhá silnější s nehty vůbec neošetřovanými. Obě však mají stopy po opalování v trekových sandálech.
Aha –chápu tak to zase skončilo jako vždy, Don Juan měl zase úspěch a má novou princeznu.
Začínám pátrat po verandě kde jsme věčer (nebo ráno???) zalehli.
Najednou vystřelím jak na perkách; vstávejte , dělejte je tam modro – bouřky jsou pryč a už to naskakuje !!!!
Všechno se ospale ale jasně a cílevědomě sbírá. Nikdo nehledá jídlo ani hygienické prostředky. Naopak každý hledá sedačku, baterky , vário ….

A někde úplně jinde se probouzí malý svišť. Kouká jak nahoře krouží pilná poštolka, sleduje koutkem oka poposedávající káně. Najednou sebou trhne. Co to je za randál ??!!

Do kopce s hrozným supěním po šotolinové cestě šplhá škoda Hundrt a trabant combi. Oba mají na střeše dlouhé věci ve futrálech a jsou plný až zástěrky do půlky plouží po zemi.

Mrknu a vidím jak z větve startuje káně a svišť zaběhl do hloubky své nory. Aby ne když opodál startuje jeden, druhý, třetí – sedmý padák.
Odlétají do údolí a za nimi jedno a druhé – třetí rogalo. Piloti se po startu ve vzduchu upravují v postrojích jako když odstartovaný pták zavrtí ocasem.

A začíná potichu znít hudba .Pinkfloid?? Lerning to fly??? Chvěje se větvička větrem, nikde nikdo a přeletí stín.
První,druhý …… třetí rychlejší ….

A Zase ti ptáci.ale Neletí do údolí, drží se v jedné rovině. Ze strany však přilétají větší ptáci , rogalo , padák – točí a jsou TAM TAM. V hladině, výšku nestrácejí a teď se zdá že dokonce stoupají.

Ti ptáci prostě krouží nad krajinou a jsou tak krásně volní……………….

Mireček Fejt


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 6 a 4

Názory k článku