pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Manci, foto: Venda Gross 09.07.2005 / 11:26 přečteno: 4968 x

Předloni se malá tajná akcička na oslavu léta zvrhla v bezvadný lítací mejdan cca 80 lidí a od té doby jsem já a moji přátelé odolávali výzvám a pokušením uspořádat něco podobného a veřejného ještě jednou. Přibližně v lednu jsme definitivně podlehli a zarezervovali si již vlastně poslední volný termín k zápůjčce sportovního areálu v Horním Třešňovci.

Takhle velkou akci nikdo z nás ještě nepořádal a tak plni obav a napětí jsme vše připravovali celý půlrok. Pokoutné kácení keřů na startovní ploše, nekonečná složitá jednání s majiteli pozemků, legalizace našeho navíjáku, propaganda, pronájmy a zápůjčky stanů, grilů, píp, vařičů, osvětlení, promítaček, svozových vozů, traktorů a všeho potřebného a nepotřebného, pohltilo téměř veškrý náš volný čas a zbývalo už jen to poslední... Počasí!

Od středy jsme propadali depresím a neuklidnila nás ani částečně nadějná předpověď Mgr.Dvořáka, že v sobotu to již bude dobré. V pátek ráno mě probudilo slunce a pražilo až do dvou hodin, tedy do té chvíle než jsme vše dostavěli a roztočili první slavnostní pivo.

V šest už regulérně pršelo a s Pájou (ředitelem akce), jsme spřádali plány jak to všechno "sežereme a vychlastáme" sami a pak pěkně puknem. Postupně docházeli SMS střídavě od těch co se pro nepřízeň počasí omlouvají a od těch co uvázli v bláznivém dopravním chaosu prvního prázdninového dne.
Kolem deváté se sešlo asi 70 lidí tak půl na půl piloti a místní obyvatelstvo. Velký vojenský stan byl naplněn a mohl jsem tedy vzbudit Dalibora Carbola k očekávanému promítání a besedě o expedici Kyrgystán.
Beseda se velmi povedla. Dalibor to má skvěle připravené a celý večer postupně gradoval otázkami diváků a dokonce i partička místních punkerů se zaujetím kladla nekonvenční ( velmi nekonvenční :-) ) otázky.

Maso z grilu Jardy Šebrleho se rozplývalo na jazyku a tak není divu že pátek jsme zakončili až v 5:30, vlastně v sobotu...
Nebylo tedy divu, že s raní gulášovkou jsme byli v osm ráno poněkud předčasní.

V sobotu dopoledne stále pršelo a tak jsme podnikli další promítáníčko ve vojenském stanu a já po pěti minutách odpovídal kolovrátku otázek Aleše Trtila a Luďka Procházky: "Kdy už tedy přestane pršet?" Míra Oros má však jasné představy o počasí a v absolutním klidu připravil výstavu LAA a propagační materiály.
Pan Dvořák nikdy nelže a v jedenáct déšť ustal. Kája a Kačka Hüblovi okamžitě rozjeli tenisový turnaj na přilehlém courtu a Petr Grimm z JOJO WINGS mohl přikročit k předváděčce tažných draků mnoha typů a velikostí. Nemohli jsme zůstat stranou a tak Zdeněk Kunc vytáhnul naše Stingraye a hřiště v tu chvíli působilo jak jedna barevná vlna. Neodolal jsem a chtěl si pár dráčků vyzkoušet ale to už Radek Šimoník křičí: "Vykašli se na blbostí a hybaj létat!"

Naším "převozovým alegorickým vozem" jsme vše vyvezli na náhorní plošinu nad Třešňovcem a rozjeli provoz zatím jen odvíjáků.
Firma JOJO WINGS z Roudnice na Labem nejenže přivezla Kity, a svůj nový padákový kluzák INSTINKT, ale zapůjčila i tandemy k ukojení vzduchoplaveckých tužeb místního obyvatelstva.
"Kdo jiný by měl zahájit letecký provoz než ty!" Hlásil nekompromisně Radek Šimoník a tak už letím na fotbalové hřiště...
Sportovní areál se nějak rychle a zázračně naplnil a to, že jsem před tak velkým publikem ještě nikdy nelétal se patřičně projevilo i na mém přistání, což přispělo i k jeho pobavení. Ale to už přistávají na baletku i hvězdy paraglidingového nebe Brabenec, Dvořák, Vejchodský, Oros a Procházka.

Na řadu přichází vystoupení modelářské kamikadze party Zero-Zero. Je vidět že kluci to mají připravené. Nejen stylové kamikadze oblečky ale i vzdušné souboje modelů, při kterých se tají dech (zvzlášť pomyslí-li člověk na jejich cenu...).
Své modely tu předvádějí i jiní modeláři a tak dětem svítí oči a rodiče odpovídají na nekompromisní požadavky o investici do letadélka. Tak to má být. Znova na plac kitesurfaři.
Přistávám podruhé stylem tele a málem se mi podaří sundat nákladní vůz, na jehož korbě se právě připravuje rocková kapela Švagři ke svému vystoupení.

V zápětí mne zahnali do stánku, točit a vydávat dobroty. Tak to probíhá až do tří do rána.

V neděli nás už čeká jen klidné polétání na dvou navíjácích a odvíjáku, balení fidlátek a dopití posledních dvou soudků piva a snězení posledních klobás a kuřat.

Co dodat: Byl to perný, ale krásný víkend. V Horním Třešňovci vznikla nová základna paraglidingu podporovaná místními lidmi, kteří teď již o paraglidingu vědí hodně. PG školy získaly nové zákazníky a já jsem rád že se nestal jediný incident a neproběhla jediná stížnost. Stálo to za to!Zvláštní poděkování:

LAA ČR - za podporu a propagaci paraglidingu na poli neoraném
Mirek Fejt - za řízení provozu a dohledem nad akcí

Za podporu akce a pomoc s jejím provozem: Dalibor Carbol, Petr Dvořák, Radek Šimoník - Axis, Michal Brabenec, Tomáš Doležal, Jan Krátký, Mirek Oros, Zero-Zero, Petr Grimm - JOJO WINGS, farma Jirásek, farma Dušek, farma Hajzler, obec Horní Třešňovec, kapela Švagři.

Děkuji všem pořadatelům za fantastickou práci a osobní objeti.

Děkuji všem kteří přišli a bavili se.

Důtka: Těm kteří měli vystoupit a bez omluvy nepřijeli. :-)


Pro připravované DVD „Paragames 05“ budu vděčen za zaslání jakýchkoli fotek a videí z této akce.

start na paragames 1start na paragames 2start na paragames 3


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 1 a 4

Názory k článku