pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
text Manci, foto: M.Oros 12.05.2005 / 21:48 přečteno: 4450 x

Ahoj děti.
Aby vám nebylo smutno, posílám krátkou zprávičku ze Stráníku. Omluvte nejakou tu interpunkci, píšu ze slovensky hovorjaciho stroja.
Po zatím jednom platném kole, ve kterém zvítězil Mirek "Radar" Stěhula na svém Avaxu, průměrnou rychlostí hodně přez 40km/hod!

Rád bych vyzvedl výkon Káji Hübla který se letos zařadil do bandičky mimozemšťanů, kteří létají stovky. Kája se stal opravdu významnou postavičkou těchto závodů. Dnes mě fascinoval tím, když po své vyhnívce vysprintoval s batohem na zádech cca 7km, odstartoval 1min před uzavřením startovního okna, aniž věděl že jeho náramkové hodinky ukazují o dvě minuty méně než je... Přesto se pokusil speedletem co nejrychleji vyletět ze startovní kružnice. Nakonec však Kája nemá čeho litovat, kolo je neplatné, jelikož 20% pilotů neulétlo minimum distance. I tak to byla prima zábava, kdýž jsme se všichni sešli v 9 km vzdálené veničce Stráňavy, k obveselení místního obyvatelstva.
Na Stráníku exceluje také mladý a nadějný Ondřej Trkal, který zalétal dobré první platné kolo, včera odvážně bojoval s hůlavou která ho potkala 30m nad zemí a v této malé výšce byl nucen odletět do závetří. Věřte, že v tu chvíli jezdil mráz po zádech i Otřelým týpkům Ohlídalovi a Orlíkovi.
Včera si prožil svoji první záložku i Baudy, když jeho padák točil spirálu k zemi při zavlečení 1/3 a twistech.
Pořád je tu zima a tak neletové dny prokládáme prohříváním v sauně, nebo v termických lázních v Bešeňovej.
Z našeho plynutí časem na kopci Straník připravujeme s Kájou Hüblem filmeček plný rozhovorů s výraznými postavami současného paraglidingu.
Jedna pikantní historka na obveselení:
Včera, zatímco je zrušeno kolo a spirálkujeme k zemi, startuje současná jednička slovenského pg Peter Vrabec ke svému letu pro radost společně s Michalem Brabencem. Brábovi se však let na kraji bouřky nezdá úplně košér a tak přistává na chatě u své ženy. Peter má pud sebezáchovy lehce posunutý ke hranici nekonečna a tak nasazuje ke svému bezmála 160km přeletu napříč Slovenskem. Noční zprávička od něho pak otřese nejen tabulkou slovenských rekordů a psychikou slovenské špičky, ale i celou bandou nejmenovaných českých padáčkářů, v oblíbené pizerii vedle bazénu v Žilině.

Zvláštní pochvala: Patrikovi Vémolovi letícího zde poprvé a mimo závod s výbornými výsledky.
Patrik dokonce při svém vyhnití vyběhl s padákem nahoru aby odstartoval v okně společně se závodníky tak aby si udržel tvrdá kritéria, která si nastavil sám na sebe.

Zvláštní poděkování: Mírovi Orosovi za zápujčku fotek a výborné staromládenecké víno. Míra zde totiž zapíjí svobodu a jeho Škoda Favorit je až po střechu natřískán produkty jihomoravských vinic!
Od té doby co se Mirek definitivně rozhodl vstoupit do stavu manželského, jeho létání jde prudce nahoru.
Redakce skylife mu tímto blahopřeje nejen k výkonům ale i k jeho životnímu rozhodnutí !

Zvláštní poděkování:
Markovi Smolkovi ze Šumperka, za sponzorskou podporu Manciho na těchto závodech.
Costovi za zápujčku kempingového vybavení.
Firmě Axis z Brna za celkový přístup k létání a životu...

Důtka s výstrahou: Patrikovi Vémolovi za strátu plynové bomby!
Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 7

Názory k článku