pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
skylife 20.12.2004 / 08:31 přečteno: 4516 x

Vážený pane prezidente, pilotky a piloti paraglidingu, vážené předsednictvo.
Vývoj událostí na valné hromadě svazu paraglidingu a následná diskuse mezi piloty nás vede k následujícímu prohlášení:


Protože skupina kolem Martina Slívy a Aleše Kočího využila do krajnosti mezer ve stanovách a organizačním řádu LAA způsobem, který odporuje dobrým mravům a pravidlům fair play, když účelově zaregistrovala do svazu PG skupinu lidí, kteří nejsou v paraglidingu nijak zainteresovaní, a s jejich pomocí zmanipulovala průběh valné hromady ve svůj prospěch, neuznáváme předsednictvo svazu PG za právoplatně zvolené a požadujeme opakování volby do předsednictva svazu. My piloti paraglidingu máme maximální zájem na tom, aby organizace, která nás zastupuje a brání naše zájmy, zejména svobodu létat, byla průhledná v hospodaření i jednání navenek i zevnitř.
Uvědomujeme si, že v posledních letech svaz paraglidingu dosáhl nebývalých úspěchů obzvláště v oblasti sportu. Zejména z důvodu zachování dobrého jména naší úspěšné reprezentantky Petry Krausové doufáme, že skupina Martina Slívy a Aleše Kočího si uvědomuje závažnost svého prohřešku a nebude klást další překážky demokratickému procesu svolání mimořádné valné hromady, která bude mít za úkol vytvořit kontrolní mechanismy zabraňující, aby se podobné zneužití v budoucnu opakovalo. Chceme, aby předsednictvo a obě komise svazu PG byly složeny z pestré směsi pilotů napříč regiony, firmami i zájmy. Požadujeme aby všichni členové vedení svazu PG jednali s nejlepším svědomím a byli schopni kdykoliv odpovědět na jakoukoli otázku týkající se paraglidingu bez postranních úmyslů, pletichaření a politikaření.
Proto vyzýváme všechny piloty, kteří, stejně jako my, milují nespoutanost volného letu, aby odložili své znechucení nad současným vývojem, připojili se k podpisové akci za vyvolání mimořádné valné hromady, a zejména, aby přijeli na mimořádnou valnou hromadu vyjádřit svůj názor v demokratickém hlasování. Vyzýváme i piloty neregistrované ve svazu PG a nečleny LAA, aby zvážili své členství. Víme, že jako paraglidisté jsme všichni v podstatě volnomyšlenkáři, kterým sdružování ve spolcích spíš překáží, ale tady jde o podstatnou myšlenku zachování podmínek pro létání nad naší republikou a to se může podařit pouze pokud budeme navenek vystupovat jako silná skupina s kvalitním vedením schopným jednat v náš prospěch. Pokud dojde k oslabení či dokonce rozbití svazu, nebude pro různé zájmové skupiny žádný problém omezit naše létání na minimum. Proto potřebujeme organizaci zastupující naše zájmy, a připadá nám škoda bourat, co už bylo postaveno. Prosíme vás proto, pilotky a piloti, zvažte jestli máte létání tak rádi, abyste věnovali jeden den jeho budoucnosti. Přijeďte podpořit myšlenku volného létání!

Za skupinu znepokojených pilotů

Michal Brabenec, Milan Masařík, František Pavloušek, Martin Vávra, Martin Porkert, Mirek Čermák, Radka Koníčková, Vlasta Večeřílek, Jaroslav Immer, Petr Dvořák, Karel Hübl, Jakub Eiffler.


Podpisovou listinu můžete posílat poštou na adresu:
Milan Masařík
Jana Zajíce 865, 53012 Pardubice
tel. 602 257 172podpisový arch pro svolání mimořádné valné hromady


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 5

Názory k článku