pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Martin Vávra 14.12.2004 / 17:52 přečteno: 4339 x

Ano, Karle Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi!
Do tohoto motta by se daly shrnout moje pocity, které ve mně zanechala valná hromada svazu paraglidingu.

Nebudu teď chrohologicky popisovat jak valná hromada probíhala. To už udělali jinía líp.Chtěl bych jen ze sebe dostat to bahno co ve mě zbylo.

V sobotu jsem si udělal takový malý svátek. Nikdy jsem na valné hromadě nebyl a abych se přiznal, ani jsem se o to moc nezajímal. Do LAA ČR jsem vstoupil asi před pěti léty tak nějak automaticky, snad pro to, že mi to doporučili mí přátelé a pg učitelé Jaroslav a František. Tenkrát jsem o tom nepřemýšlel, ale také jsem toho nikdy nelitoval.

Kromě servisu který mi LAA poskytuje mi i hodně pomohlo nezávislé a objektivní vyjádření k nehodě, která se mi stala. Snad proto jsem byl tak svátečně naladěn a jel jsem si valnou hromadu opravdu užít.

Na úvod vystoupil prezident LAA ČR Jan Brskovský. Myslím že jeho projev během chvliky vystihl přesně to, o čem by měla LAA ČR být a jaký má smysl v ní setrvávat. Z tohoto pána ve mě zůstal dojem upřímného, chytrého a hlavně čistého člověka.

Co se dělo dál mi ale vzalo dech a myslím, že už dlouho jsem nebyl takhle rozčarovaný.
Na valnou hromadu dorazila početná skupina mladých lidí, které jsem neznal. Myslel jsem si, že převážná část jsou tzv. mladí a nadějní, jen to množství mě udivilo. Komentoval jsem to poznámkou, že je dobře, že je víc mladých a nadějných než nás, starých a neklidných. (staří a neklidní je motto naší partičky z Jeseníků – poznámka autora)
Jedno z prvních hlasování mě přizemnilo. Šlo o to, zda se příště bude konat valná hromada každý rok a hlavně VŽDY před konferencí LAA ČR. K mému údivu skupina mladých jako na povel hlasovala proti. Od té chvíle odstřelili jakékoli smysluplné myšlenky. Bylo smutné sledovat na jedné straně hlasující skupinu opravdových osobností českého paraglidingu a proti nim najatí lidé kteří s úsměvem na rtech zařízli vše podle svého předhlasovatele. Nevydržel jsem to a zeptal jsem se jich jestli vědí o čem hlasují a zda také létají? Odpovědí mi bylo zaryté mlčení a jeden (asi vůdce stolu) ucedil ať se do nich nenavážím a hledím si svého. V tu chvíli jsem si ovšem musel hledět svého kamaráda Jakuba s jižanskou krví, který jen stěží držel svoje adrenalinem zaplavené tělo pod kontrolou. Ne, prát jsme se sem nepřišli.
"Takhle nějak se dostal Adolf Hitler k moci," suše konstatoval jeden nejmenovaný závodník. To, co jsem tu viděl mě jednoznačně přesvědčilo o tom, že v každé skupině lidí se najde pár hajzlíků a v českém paraglidingu se výjimka nekoná. Zmanipulované volby už jen dokončily dílo zkázy a "svatá trojice" bude teď vládnout předsednictvu i komisím svazu paraglidingu.

Naděje umírá poslední...
Jako zázrakem se podařilo odhlasovat možnost svolání valné hromady peticí o 100 členských podpisech. Snad příliš mnoho žlutobodů (jak jsem si je pojmenoval), bylo čůrat, možná zaujala křížovka, možná se kouřilo nekordinovaně, jednouduše to prošlo o pár hlasů.

Co dál?
Vidím to takhle: svolá se valná hromada počtem 100 podpisů. Jsou dvě možnosti. Buď se sejdou členové v hojném počtu a proběhne vše demokraticky, nebo se členové nesejdou a žlutá klika zruší svolávání počtem 100 členů a je vymalováno. Pro mne osobně by obě možnosti hodně vyřešily. Není to tak dlouho co mi vše kolem LAA bylo hodně volný, ale náhodou jsem se dostal na valnou hromadu a ta mi vyhranila názor. Možná jsem ješitnej, ale nikdo ze mě nebude dělat pitomce.

Nepropadejte panice! – říká Kapesní průvodce galaxií od Douglase Adamse.
Spousta z nás teď řeší problém zavrhnout LAA a na vše se vy...t. Je to taky možnost, ale až ta druhá. Ta první možnost je mít LAA takovou jakou "skoro" všichni chceme. Fungující klub který slouží nám a ne my jemu. Myslím že to stojí ještě za jeden pokus. Z mého hlediska není problém vykašlat se na to, nebo dokonce odejít do ilegality panenských Jeseníků, ve které ještě nedávno spousta mých kamarádů byla a já blbec je přesvědčoval...
Myslím že LAA má největší smysl v tom, že je schopná nás zastupovat v boji s byrokratem a pár zelenými mozky, kteří nejsou schopni se v nornálním životě realizovat.

Ještě jednou to zkusit!
Ještě jednou...


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 9

Názory k článku