pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Petr Dvořák 18.11.2004 / 23:12 přečteno: 4492 x

V České televizi běží od podzimu 2004 britský animovaný seriál Mezi námi zvířaty (v originále Creature Comforts), který vytvořil tým režiséra Nicka Parka (nar. 1958). Větší parodii a zábavu se málokdy zdařilo uvést na naše obrazovky. Plastelínová zvířata dokonale napodobují grimasami člověka, ovšem tyto grimasy jsou samozřejmě silně přehnány a výraz v obličeji je zdůrazněn vyvalenýma očima.

Figurky jsou namluveny údajně ze skutečných rozhovorů s lidmi v nejrůznějších situacích – na pláži, v cirkuse, u lékaře, mluví se o kvalitě jídla nebo o pěstování zeleniny. Ke zvukovému záznamu byl potom skupinou animátorů na zlomek vteřiny přesně dodělán pohyb figurek a byly jim vtisknuty dokonalé výrazy a pohyby. Výsledná parodie znamená skvělou podívanou do vlastního zrcadla.

Režisér seriálu Creature Comfortsnení v tomto oboru žádným nováčkem. Už jako malý kluk zkoušel animovat plastelínové figurky a snímat políčko po políčku na filmový pás. V roce 1990 vyrobil Pohodlíčko, animovanou komedii, v níž zvířata v zoo vyprávějí, jak se tam mají dobře. Ve filmu Cesta na Měsíc si dvojice Wallace a Gromit postaví ve sklepě raketu, jíž potom cestují (raketa má například ruční brzdu, vrcholná je scéna se startem stroje).

K dalším perlám tohoto anglického animovaného humoru patří Nesprávné kalhoty (1993) nebo Slepičí úlet (2000).

Seriál Mezi námi zvířaty byl výrobně náročnější. Režisér například říká: "Bylo by velmi pracné neustále modelovat ústa a grimasy figurek z plastelíny. Nechali jsme proto vyrobit pro každou figurku několik desítek gumových úst, každá jsou vytvarována, jako když se říká určitá slabika. Tato ústa potom na figurkách vyměňujeme a snímáme do celkového filmu."

Redakce SkyLife si dovoluje doporučit sledování Mezi námi zvířaty. Seriál běží každý čtvrtek ve 21.40 v České televizi.


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 9

Názory k článku