pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Patrick von Mravenec 14.11.2004 / 16:55 přečteno: 4235 x

Je sobota 8. května 2004, asi 8 hodin ráno. Koukám na předpověď počasí a ta je pro dnešek docela optimistická. Zvedám telefon a volám Mancimu, jestli přijel na Moravu. Chudák, nečekal že ho bude nějakej idiot otravovat tak brzy ráno a nechal si zaplej telefon. Jenom tak na půl pokračujícího spánku potvrdil že jo a konverzace skončila. Ostatním jsem už radši rozeslal SMS a čekal.
Kolem desáté volá MikiViki že pro mne přijede a to už na oblohu naskákaly překrásné kumuly! Do Šanova na Prdelník jsme dorazili kolem třinácté hodiny, vítr šel trochu zleva, ale termika to spolehlivě srovnávala. Byl to prostě ideální den vyzkoušet co v té nové Veze od firmy Axis vězí. Po nezbytné lesní úlevě jsem to na sebe navlíkl a hurá do prostoru.

První let jsem ukončil asi po 20sec. a jedné otočce. Vzhledem k tomu, že jsem přesně vystihnul klesák, nemělo cenu pokračovat. U druhého startu jsem pro jistotu vyčkal na poryv a skočil do něj. Miki to odpálil hned za mnou. Tradičně to po pár sekundách stáčím na pravou stranu a nadlítám nad lesík. Docela v poklidu to leze nahoru a tak brousím z jedné strany na druhou a vyčkávám. Netrvalo dlouho a něco se dole utrhlo. Kouknu nad hlavu a vyslovuji přání – Vego buď hodná!

Docela v pohodě vlétám do trojkového stoupáku a začínám pracovat, překvapuje mě jeho širokost a tak točím a točím. Dostávám se do výšky cca 1300 m.n.m., to je zhruba 550 m nad start a dávám na rady zdejších, již ostřílených přeletářů, že to je dostatečná výška na odlet. Vzhledem k tomu že nemám GPS a předem jsem se nepodíval kde leží Šumperk, volím trasu na dohled silnice kterou znám /bohužel částečně proti větru/. Zhruba po pěti mninutách letu a ve trojkovém klesáku, dostávám ránu do éra a najednou jsem zase v pětkovém stoupáku

Protřepávám nohavice jestli něco nevypadne a začínám točit. Dotáčím do 1650 m.n.m. a pokračuji k prvnímu kopci, který zdolávám v podstatě bez většího opadání. Bohužel za kopcem na mě čekal krásný a široký klesák, který mě spolehlivě táhnul k zemi 4m/s.Jakubovice jsem měl po pravé straně na dohled a tak jsem zamířil na známou přistávačku. Výšku jsem rychle ztrácel a očekával jsem, že v tom dolíku do kterého jsem vletěl zažiju super rotory. Byl jsem asi 100m nad domkem kde zrovna chalupáři pracovali na zahrádce a už jim mával, že tam brzy přistanu. Opravdu ze srandy, jsem naletěl nad lesík kde bylo nasvíceno tak 50 x 50 m čtverečních a světe divse trojkovej stoupák mě vrátil znovu na trať.

Bohužel, já hlupák, já hlava děravá, zapomněl točit, co to dalo a tak jsem neměl dostatek výšky, abych bez problémů doletěl na Hrabeňák /místní kopec/a zdolal poslední překážku na cestě do Šumperka. Udělal jsem otočku nad benzinou v Rudě nad Mor. a už hledal místo na přistání. Líbám padák, volám Mikimu ať pro mě přijede a přiblble se usmívám. Tak to je asi všechno o mém prvním přeletu z Vegou, je to jenom 12,8km, ale radost jak ze stovky. Vega je opravdu velice výkonný a rychlý padák pro ne zrovna začátečníky a jenom doufám že jakmile ji dostanu pořádně do rukou, uletí tu magickou stovku.


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 10 a 8

Názory k článku