pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Michal Brába Brabenec 14.11.2004 / 16:16 přečteno: 5736 x

Na první ligové závody v italském Bassanu se hlásí i nejslavnější virtuální pilot serveru Skyfly aby předvedl své schopnosti v reálném světě...
Projekt virpilot se zrodil jako diplomová práce jednoho ze studentů Matematicko fyzikální fakulty. Na základě grantu nejmenované asociace, která se v té době snažila v souladu s navrhovaným zákonem o řízených provokacích o aktivní vyhledání notorických porušovatelů leteckého zákona byla vytvořena virtuální osobnost pilota provokatéra s krycím názvem Bukač.
Projekt byl od samého počátku provázen četnými potížemi. Úvodní článek Už nikdy nepoletím v žádných sračkách byl napsán zkušeným redaktorem časopisu Blesk na základě vyprávění skutečného pilota o běžném letovém dni, kdy se při létání nikomu nic nestalo. Díky skvělé reportérské práci zmíněného redaktora tak vznikl krvavý článek, který nastartoval očekávanou salvu reakcí v rubrice vzkazy.

Bohužel Bukač nefungoval podle předpokladů a na články reagoval zmateně (později se ukázalo, že student, nyní již magistr, si chtěl ulehčit práci a tak cracknul umělou inteligenci Lolita z erotického serveru www.delamtitoonline.cz, které vnutil novou sadu instrukcí a odpovědí). Kupodivu, i přes Bukačovy naprosto chaotické diskuze nikdo na podvod nepřišel. Naopak, čím víc byly jeho odpovědi mimo mísu, tím piloti zuřivěji reagovali. Díky těmto diskuzím bylo odhaleno několik černých pilotů, kteří byli pod pohrůžkou násilí donuceni absolvovat pilotní kurzy a vstoupit do řad členů asociace. Zdálo se, že virpilot, přes počáteční neúspěchy splnil očekávání.

Pak ale přišla katastrofa. Bukač se vymknul kontrole svých tvůrců a dohodnul si schůzku s ostatními piloty v pražské hospodě U tlusté myši. Ve snaze zamaskovat existenci provokatérské UI, vytvořené na podkladě dosud neschváleného zákona kontaktoval hlavní inspektor asociace kyjovského herce Jakuba Eiflera, který byl narychlo proškolen v reakcích virpilota na diskuzi. Herec ale nebyl zdaleka tak aktivní, jako jeho virtuální protějšek. Odešel od Tlusé myši nezraněn. Přibyla další nesrovnalost, protože piloti, kteří znali Bukačova herce tvrdili, že vůbec není takový, jak ho známe z Internetu. Problém Bukače – letce řešila asociace jeho intenzivním zahraničním leteckým výcvikem, ve kterém se ale instruktoři museli sebezapřít a naučit Eiflera jen létat, tak aby se jim nezabil příliš brzy. Z teoretických znalostí ho nacpali smyšlenkami a polopravdami, které byly následně předány i jeho virtuálnímu protějšku.


Virtuální Bukač se mezitím činil a v sítích asociace uvízlo několik desítek dalších rebelů, kteří byli dílem násilně převychováni a dílem od létání zcela odrazeni. Potom však došlo k odeznívání buřičského efektu virpilota a další noví členové byli získáváni čím dál obtížněji. Asociace, závislá na příspěvcích svých členů se ve snaze zvrátit nepříznivou tendenci rozhodla k vytvoření dalších virpilotů provokatérů, zatímco s Bukačem měla nové plány. Měl se stát pozitivním příkladem, rebelem obrácenýn na pravou víru, pilotem a závodníkem číslo jedna v Čechách i na přilehlém kontinentě. Proto byla Bukačova osobnost v obou rovinách postupně měněna.

Problém nastal v reálném Bukačovi. Herec Eifler se již výborně vžil do své role a v leteckém umění mu stačil občasný slet z kopce na Jointu, maskovaném za Heavena RX. Eifler prostě neměl na létání talent. Proto byl schválen poslední a definitivní krok vedoucí k úplnému převedení virtuálnho pilota do reálného světa. Do kmenových buněk právě vypěstovaných jihokorejskými vědci byla vložena genetická informace pokradmu získaná od nejlepších pilotů světa a vzniklé embryo bylo rychleně vypěstováno v holandsých sklenících mezi tulipány. Nervová stimulace dala novému člověku do vínku Bukačovy vlastnosti, genetika talent k létání a série plastických operací Bukačův vzhled. SupperPilot byl na světě. Svoji premiéru si odbyl na vyhlášení vítězů Českého poháru 2003. Tam se projevily skryté vady ve formování Bukačovy osobnosti. Bukač na podkladě vštípených dat z UI Lolita líbal muže a od striptýzu ho odradilo jen použití psychického nátlaku.

Naštěstí bylo přes zimu dost času Bukače přeformovat a připravit na Bassano, kde nám to ukáže.

Převzato ze stránek Empirepara


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 3 a 4

Názory k článku